poprzednie edycje: Logistics 2006 Logistics 2004
 
 
  podsumowanie i zdjęcia  
 
 
PREZENTACJE
 
Instytut Logistyki i Magazynowania
ul. Estkowskiego 6,
61-755 Poznań,
tel. +48 (0) 61 850 49 30,
fax: +48 (0) 61 852 63 76
e-mail: logistics@ilim.poznan.pl
   

 

 

Szanowni Państwo

Już po raz dziewiąty do Poznania przyjechali najbardziej znani praktycy i teoretycy logistyki z całej Europy, ponieważ od 7 do 9 maja trwał Polski Kongres Logistyczny Logistics 2008. Ponad siedmiuset uczestników z całej Europy miało wyjątkową okazję zapoznania się z najnowszymi trendami, efektywnymi rozwiązaniami i dobrze przeprowadzonymi wdrożeniami nowoczesnych technologii w ramach szeroko pojętej logistyki.

Na kongresie zarejestrowało się ponad siedmiuset uczetników, którzy wzieli udział w 60 prelekcjach, 3 wizytach technicznych i 4 warsztatach tematycznych. Dziewiąty kongres Logistics przebiegał pod hasłem "Nowe wyzwania - nowe rozwiązania". Głównym tematem kongresu były nowe rynki, kwestie bezpieczeństwa, uwarunkowania gospodarcze i polityczne, wpływające aktualnie na rozwój logistyki.

- Świat dzisiaj stawia wobec nas wszystkich, więc także wobec logistyków, nowe wyzwania. Nie tylko natury gospodarczej czy ekonomicznej. Wobec tych wyzwań szukamy rozwiązań w naszej pracy, ale także na poziomie unijnych projektów, na uczelniach, w różnych ośrodkach badawczo-rozwojowych - mówił Stanisław Krzyżaniak, członek komisji organizacyjnej kongresu. - Rada programowa kongresu przygotowała program, który odpowie na szereg pytań, a być może zainspiruje też do postawienia nowych pytań.

Szczególnym akcentem tegorocznego kongresu była dziesiąta rocznica działalności ECR Polska, które stworzyło platformę współpracy i połączyło partnerskimi więzami przedsiębiorstwa produkcyjne i handlowe sektora dóbr szybkorotujących w Polsce. Poza obradami plenarnymi i prezentacją najlepszych praktyk prezentowanych w ramach 6 sesji tematycznych Polski Kongres Logistyczny był okazją do zapoznania się z ofertą firm logistycznych, informatycznych, dostawców techniki magazynowej, portów i centrów logistycznych, które zaprezentowały się na wystawie "Rynek logistyczny 2008".

Pierwszym prelegentem, występującym na Polskim Kongresie Logistycznym Logistics 2008, był Hans-Christian Pfohl z Politechniki w Darmstadt (Niemcy). Profesor opowiadał o tym w jaki sposób tworzy się wartości poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w logistyce. Grzegorz Szyszka, dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania przedstawił sprawozdanie z raportu "Logistyka w Polsce - Raport 2007", a Michel van der Heijden i George Simeon z GS1 opowiadali o otwartych standardach, dzięki którym możliwy jest szybki i efektywny trasfer wiedzy pomiędzy różnymi podmiotami. Francois Colombie i Stefan Golonka zaprezentowali dziesięcioletni dorobek ECR w Polsce. Gościem specjalnym, kończącym kongres był Witold Orłowski, były doradca ekonomiczny prezydenta Kwaśniewskiego.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Dziennikarze i osoby, które potrzebują zdjęć w większej rozdzielczości, mogą ściągnąć je z naszego serwera ftp, podając następujące dane:

- nazwa hosta: ftp.ilim.poznan.pl
- login: logistics
- hasło: logistics08

Zdjęcia można publikować na stronach internetowych, serwisach i portalach, a także wykorzystywać do druku w czasopismach, gazetach i innych publikacjach drukowanych.
Wymaga się jedynie zamieszczenia informacji o autorze zdjęcia (fot. Iwo Nowak, Artur Olejniczak) oraz przesłania informacji o miejscu opublikowania zdjęcia na adres e-mailowy: michal.koralewski(małpa)ilim.poznan.pl
 
Prawa autorskie do zdjęć należą do Instytutu Logistyki i Magazynowania.