Wyjazdy do firm

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjazdach technicznych, które będą miały miejsce 19 maja, po zakończeniu obrad kongresu.
W tym roku proponujemy zwiedzanie firm: AMAZON, DACHSER oraz IMPERIAL TOBACCO.

 

  • Możliwość zgłaszania się na wyjazdy  w dniu 18.05.2016 od godz.9.00 do godz. 13:00 w Punkcie Informacyjnym. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 

Amazon - poznańskie centrum logistyki e-commerce

W Polsce istnieją trzy centra logistyki e-commerce Amazon, które zostały zintegrowane z europejską siecią logistyczną firmy. Centra logistyki e-commerce wysyłają paczki do dziesiątek milionów osób w całej Europie. Dany produkt, zamówiony przez europejskiego klienta, może być przechowywany w dowolnym z centrów Amazon w Europie. Każde z polskich centrów należy do najnowocześniejszych budynków w sieci, ponieważ wypełnione jest najnowszymi technologiami dostępnymi w Amazon m.in. Amazon Fulfillment Engine, Druk na Żądanie, Slam. Zwiedzanie poznańskiego centrum logistyki e-commerce będzie trwało około 1,5 godziny, a gości oprowadzać będą jego dyrektorzy, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania.

 

Dachser - nowa lokalizacja oddziału pod Poznaniem

Dachser jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Firma oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych. Nowa siedziba oddziału operatora pod Poznaniem jest najnowocześniejszym obiektem Dachser w Polsce. Magazyn wraz z biurem mieści się w kompleksie logistycznym MLP Poznań w Gądkach, w pobliżu trasy S11 i autostrady A2. Oddział składa się z dwukondygnacyjnego biura o powierzchni 1 tys. mkw. oraz magazynu o powierzchni blisko 7,5 tys. mkw. Tak jak w każdym oddziale Dachser, obsługa magazynowa będzie się tam odbywać przy użyciu wysokiej klasy, autorskich systemów WMS i TMS operatora. Magazyn o klasie A ma 30 bram załadunkowych (dodatkowo 2 bramy techniczne i 1 ADR). Hala z regałami wysokiego składowania może pomieścić 7,5 tys. palet. Na ogrodzonym i strzeżonym terenie znajduje się plac manewrowy wraz z 3 parkingami dla samochodów ciężarowych, jest tam też 16 miejsc parkingowych dla naczep oraz 5 miejsc służących do oczekiwania. Obiekt zaprojektowano tak, aby w przyszłości możliwa była jego rozbudowa. Inwestycja została zrealizowana w systemie build-to-suit przez MLP Group, jednego z największych deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce.

 

Imperial Tobacco Polska SA

W Polsce działają dwie firmy z grupy Imperial Brands: Imperial Tobacco Polska S.A. z siedzibą w Tarnowie Podgórnym k. Poznania oraz Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. z siedzibą w Radomiu. Obie firmy zatrudniają około 1400 osób.  Imperial Tobacco Polska jest jedną z największych firm tytoniowych w kraju, produkującą wyroby tytoniowe i akcesoria tytoniowe na rynek krajowy oraz na eksport. Imperial Tobacco Polska stale inwestuje w przyszłość.  Najważniejszą inwestycją Imperial Tobacco Polska S.A. było wybudowanie nowoczesnej fabryki w Tarnowie Podgórnym koło Poznania, która następnie została rozbudowana - w marcu 2011 o halę produkcyjno-magazynową o powierzchni ok. 10 tys. m2 dzięki czemu zakład  usprawnił proces produkcji krajanki tytoniowej oraz w listopadzie 2013 roku  o halę produkcyjną o powierzchni ok. 13 tys. m2, dzięki której zakład zwiększył moce produkcyjne w zakresie tytoniu do palenia. W lutym b.r. Imperial Tobacco Polska oddała do użytku nowoczesny magazyn wysokiego składowania, który jest w stanie pomieścić ponad 15 000 palet formatu euro lub ponad 11 000 palet przemysłowych bądź chemicznych na 13 poziomach. Imperial Tobacco Polska wdrożyło i stosuje się do następujących norm: ISO 14001 (system zarządzania środowiskowego) ISO 50001 (system zarządzania energią), ISO 9001 (system zarządzania jakością), OHSAS 18001 (system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy) w  zakresie produkcji i sprzedaży wyrobów tytoniowych.