Sesja B1 - Nowy wymiar usług logistycznych w łańcuchach dostaw

 

 

Usługi logistyczne w gospodarce cyfrowej ulegają ciągłym zmianom. Globalne węzły transportowo-logistyczno-magazynowe pozwalające na sprawne i szybkie przepływy towarów bez wsparcia cyfrowego nie mają racji bytu. Dynamiczny rozwój technologii informatycznych, sprawia, że menadżerowie firm dysponują coraz bardziej kompleksowymi rozwiązaniami. Dotyczy to nie tylko samych aplikacji, ale także mechanizmów zarządzania danymi. Big Data, sposób ich pozyskiwania, przetwarzania i udostępniania, pozwala na wyznaczanie optymalnych rozwiązań w czasie rzeczywistym. Generuje również spore wyzwania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa oraz ochrony posiadanych informacji. Pojawiające się rozwiązania integrujące oraz operatorzy, którzy dysponują aplikacją mobilną, zmieniają podejście do dostępności usług logistycznych.

•    Outsourcing – już nie tylko funkcji logistycznych
•    Nowe wyzwania dla operatorów logistycznych
•    Rosnąca rola operatorów 4PL
•    Zarządzanie danymi jako usługa dla łańcuchów dostaw

Do udziału w sesji zostali zaproszeni przedstawiciele: Dachser, Prologis, Raben, Rohlig Suus, Rusak, DB Schenker.

Moderator: HALINA BRDULAK, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Profesor w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, kierownik Podyplomowych Studiów Lean w usługach. Członkini Rady Programowej i ekspertka United Nations Global Compact. Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet w latach 2006-2012. Inicjatorka projektu rankingu firm branży transportowo-spedycyjno-logistycznej, Zdobywczyni tytułu „Osoba Przyjazna Logistyce" w 2009 r. Autorka i współautorka książek, raportów, artykułów i ekspertyz w zakresie logistyki, handlu zagranicznego i negocjacji. Ściśle współpracuje z praktyką gospodarczą. Członkini Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, czasopism: „Gospodarka Materiałowa i Logistyka”, „Transport and Logistics”, „Logistyka Odzysku” „Kobieta i Biznes” (Woman and Business”). Członkini Polskiego Towarzystwa Logistycznego, Międzynarodowego Forum Kobiet( honorowa prezeska), Inicjatywa dla Infrastruktury (członkini Rady). Promuje zarządzanie różnorodnością jako skuteczny model zarządzania.

Fly like an eagle, czyli inteligentne projektowanie magazynów

  • BALAZS BELLAK, Vice President Project Management na Europę Środkowo-Wschodnią Prologis

Odpowiedzialny za zarządzanie projektami budowlanymi w Europie Środkowo-Wschodniej oraz za koordynację działań inwestycyjnych firmy w całej Europie. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami oraz usługami związanymi z realizacją inwestycji, w tym w projektowaniu, generalnym wykonawstwie, doradztwie i projektach budowlanych. Do zespołu Prologis dołączył w sierpniu 2010 roku. Wcześniej pracował dla firmy TriGránit Development tworzącej wielofunkcyjne projekty w centrach miast. Spędził cztery lata w firmie JLL gdzie pracował jako Head of Project and Development Services, zarządzając różnymi inwestycjami komercyjnymi i przemysłowymi na Węgrzech i w Rumunii. Pracował też jako project manager w San Francisco, gdzie prowadził projekty komercyjne i mieszkaniowe na dużą skalę.

Logistyka w wielkim mieście. Nowy wymiar miasta - nowy wymiar logistyki

  • GRZEGORZ LICHOCIK, Prezes Zarządu DACHSER

Z branżą logistyczną związany jest już od ponad 23 lat. Kierując kolejnymi projektami współtworzył rynek logistyki i standardy w branży TSL w naszym kraju. Od 2007 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Dachser w Polsce, z sukcesem rozwijając usługi logistyczne dla polskich eksporterów, zwłaszcza w kontekście przesyłek drobnicowych. Wcześniej w latach 1994-2007 pracował jako dyrektor logistyki i dyrektor regionu w firmie Schenker. W czasie swojej kariery zawsze dąży do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.

Outsourcing 4.0 – wyzwanie technologiczne czy mentalne?

  • LUCYNA ZABOROWSKA-PRINC, Dyrektor Logistyki Kontraktowej Regionu Raben Group

Odpowiada za operacje magazynowe oraz usługi dodane w największym oddziale Logistyki Kontraktowej firmy Raben zlokalizowanym w regionie Poznania. Posiada długoletnie doświadczenie zarządzania różnymi obszarami w międzynarodowej korporacji producenta kosmetyków. Jej główne obszary zainteresowań obejmują komunikację oraz współpracę nastawioną na efektywność i optymalizację całego łańcucha dostaw. Od początku kariery zdobywała doświadczenia zawodowe inicjując i prowadząc innowacyjne projekty logistyczne, jak m.in.: wdrożenie jednego z pierwszych międzynarodowych hub’ów logistycznych w Europie, współdzielenie łańcucha dostaw, rozwój modelu współpracy logistycznej z klientami, czy koncepcja segmentacji biznesowej. Reprezentuje firmę Raben Logistics Polska na forum ECR Polska. Posiada tytuł certyfikowanego logistyka European Logistics Association oraz certyfikat PMI Project Management Professional z zakresu zarządzania projektami.

Klient 4.0 w branży logistycznej – nowe potrzeby, oczekiwania, modele współpracy

  • PIOTR IWO CHMIELEWSKI, Dyrektor ds. Rozwoju ROHLIG SUUS Logistics

Ukończył z wyróżnieniem Business Management na Cass Business School. Doświadczenie zdobywał, pracując w Europie w branży detalicznej, energetycznej, FMCG oraz w instytucjach finansowych, dla jednej z czołowych amerykańskich firm consultingowych - A.T. Kearney. Specjalizuje się w obszarze transformacji (optymalizacja procesów i modelów organizacyjnych, efektywność zakupowa) oraz strategii rozwoju na nowe rynki. Pomysłodawca i realizator nowych koncepcji i kierunków rozwoju spółki wpływających na  zwiększanie efektywności, rozbudowę i dywersyfikację biznesu, ekspansję międzynarodową oraz automatyzację i robotyzację. Przygotowuje również program nowoczesnej organizacji odpowiadającej na trendy i wyzwania rynku pracy.

 

Debata "Cyfrowe zarządzanie 2020.  Jak nowe technologie informatyczne zmieniają sposób prowadzenia biznesu"

Paneliści:

  • Grzegorz Lichocik, Prezes Zarządu Dachser
  • Janusz Górski, CEO North&East Europe DB Schenker
  • Paweł Trębicki, Dyrektor Generalny Raben Transport
  • Andrzej Kozłowski, CEO Airfreight, Seafreight & Rail Rohlig Suus Logistics SA
  • Tomasz Rusak, Prezes Zarządu Rusak Business Services

 

NA SKRÓTY - WSZYSTKIE SESJE TEMATYCZNE:

 

Sesja A1 - Logistyka dla handlu omnikanałowego

Sesja B1 - Nowy wymiar usług logistycznych w łańcuchach dostaw

Sesja C1 - IoT i inne przełomowe technologie w logistyce

 

Sesja A2 - Transport - trendy i wyzwania organizacyjne

Sesja B2 - Nowa rola magazynu w cyfrowych łańcuchach dostaw

Sesja C2 - Współpraca i integracja w łańcuchach dostaw

 

Sesja A3 - Transport – innowacje i rozwiązania technologiczne

Sesja B3 - Magazyn 4.0 – nowoczesne centra magazynowe

Sesja C3 - IT w zarządzaniu łańcuchem dostaw