Polish (Poland)English (United Kingdom)
There are no translations available.

25 sierpnia 2011

Instytut Logistyki i Magazynowania

Poznań, ul. Estkowskiego 6

 


Temat Logistyki Produkcji dominował podczas drugiego spotkania z cyklu Logistics Meeting. W sierpniowy wieczór grono ekspertów zajmujących się zagadnieniami produkcji dyskutowało o zastosowaniach rozwiązań logistycznych w procesach produkcyjnych.


Jako pierwszy zaprezentował się Jarosław Tylczyński, Supply Chain Manager firmy Bolsius Polska (lidera w produkcji świec) z prezentacją obejmującą tematykę identyfikacji wąskich gardeł na stykach produkcji i logistyki. Zaprezentowane rozwiązania oraz przykłady były przyczynkiem do dyskusji  i wspólnych poszukiwań najlepszych rozwiązań. Pan Jarosław starał się przekonać audytorium do tego, aby w obszarze produkcji szukać najprostszych, a tym samym najbardziej efektywnych rozwiązań.


Trwającą prawie godzinę dyskusję wywołało kolejne wystąpienie przedstawiciela Instytutu Logistyki i Magazynowania, który poruszył temat optymalizacji zapasów części zamiennych pod potrzeby utrzymania ruchu. Dawid Doliński, konsultant ILiM w dziedzinie zapasów, pokazał szereg przykładów oraz metod optymalizacji oraz wskazał na znaczące oszczędności wynikające z właściwej oraz rzetelnej analizy zapasów.


Uczestnicy spotkania, poza ucztą dla ducha, mieli możliwość odbycia również uczty dla ciała, w zasadzie dla podniebienia. Organizatorzy zaprosili gości na japońską ucztę, którą przygotowała restauracja GOKO.


Wszystkich zainteresowanych tematyką INNOWACJI W LOGISTYCE zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 20 października.

 Last Updated on Tuesday, 06 September 2011 10:09