Sesja C3 - IT dla łańcuchów dostaw

 

 

W wyniku cyfryzacji i globalizacji zarządzanie łańcuchem dostaw podlega ciągłym zmianom i wyzwaniom. Ze względu na potrzebę przetwarzana i analizowania coraz większej ilości danych korzystamy z wyrafinowanych rozwiązań informatycznych oraz sztucznej inteligencji. A wszystko po to, aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów – od strony dystrybucji są to coraz krótsze i bardziej elastyczne warunki dostaw, w produkcji procesy muszą uwzględniać indywidualizację zamówień, a w zakupach ważny jest udział w tworzeniu wartości dodanej, podmiotów znajdujących się często w odległych miejscach na świecie. Podczas ciągłej wymiany danych, wspierającej przytaczane procesy, również bezpieczeństwo nabiera większego znaczenia.

•    Big Data
•    Chmura obliczeniowa
•    Sztuczna inteligencja
•    Cyberbezpieczeństwo

Do udziału w sesji zostali zaproszeni przedstawiciele: Astor, Beyond.pl, Cap Gemini, Cisco, CompWin, Microsoft, Oracle, Sente, Trecom.

Moderator: RAFAŁ RENK, Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Prezes Zarządu ITTI Sp. z o.o.

Pracownik Zakładu Informatyki Stosowanej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Prezes Zarządu ITTI Sp. z o.o. Uczestniczył w realizacji wielu projektów wdrożeniowych i badawczych z obszaru informatyki i telekomunikacji. Kierownik i wykonawca projektów m.in. dla Europejskiej Agencji Obrony, ENISA, Europejskiej Agencji Kosmicznej, Komisji Europejskiej. Autor lub współautor szeregu publikacji naukowych z obszaru zastosowań IT.

Cyfrowe łańcuchy dostaw? Zapomnij o IT, żeby zrobić to lepiej!

  • MAŁGORZATA KOZIEJ, Dyrektor ds. Sprzedaży w Trecom

Z branżą IT związana od blisko 10 lat, ze sprzedażą od 18. Budowała jedną z najmocniejszych polskich marek papierniczo-biurowych, a także stworzyła i wprowadziła na rynek innowacyjną aplikację do monitoringu pojazdów GPS. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. W swojej pracy w Trecom najbardziej ceni to, że ma realny wpływ na rozwiązywanie problemów swoich klientów dzięki dostępowi do najnowocześniejszych, często szytych na miarę rozwiązań. Koncentruje się na projektach, dzięki którym jej klienci mogą poprawić efektywność swojego biznesu. Wielka miłośniczka narciarstwa i dobrych książek biograficznych.

Hakerzy vs Firmy Logistyczne

  • WOJCIECH MACIEJEWSKI, Global Business Development Manager, Grey Wizard
Jest absolwentem prestiżowej École supérieure de commerce de Paris. (ESCP) Swoją karierę zaczynał w funduszu PE, który zajmował się rozwojem zielonych technologii w Polsce. W kolejnych latach zbierał doświadczenie w takich instytucjach jak Santander czy KPMG. Od 3 lat doradza start-upom w ich rozwoju. Aktualnie pracuje w Grey Wizard, jedynej polskiej firmie oferującej infrastrukturę do ochrony przed atakami hakerskimi, gdzie odpowiedzialny jest za produkt i ekspansję międzynarodową.

 Miejsca nieefektywności łańcuchów dostaw – rozwiązania poza utartym szlakiem

  • WIKTOR WYSOCKI, Prezes Zarządu firmy Comp-Win

Od 24 lat tworzy rozwiązania informatyczne, specjalizując się w optymalizacji transportu, dystrybucji i sieci dystrybucyjnych. Współautor rozwiązań Optilo, które są sumą wszystkich dotychczas zdobytych doświadczeń. Uczestniczył w międzynarodowych projektach związanych z obsługą łańcucha dostaw dla światowych potentatów branży: automotive, ITC, chemicznej, papierniczej, FMCG, a także w wielu projektach budowania strategii dystrybucji, sieci dostaw dla firm działających na terenie pojedynczych krajów jak i multikrajowych.

Integracja systemów - klucz do automatyzacji procesów

  • JAKUB CZYŻKOWSKI, Wiceprezes Zarządu Sente

Współzałożyciel i współwłaściciel firmy Sente Systemy Informatyczne sp. z o.o. Obecnie Wiceprezes Zarządu spółki, w której przez 10 lat sprawował funkcję Prezesa. Współtwórca aplikacji ułatwiającej zarządzanie logistyką i efektywnym zarządzaniem wiedzą o kliencie oraz warstwy systemowej systemu Sente, w zakresie obsługi dostępu do bazy danych. Karierę zawodową w branży informatycznej rozpoczął w 1996 roku od stanowiska wdrożeniowca w firmie MacroSoft. Następnie w latach 1999 – 2000 prowadząc własną działalność gospodarczą zajmował się programowaniem systemów bazodanowych. Absolwent wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Studia ukończył z wyróżnieniem. Ukończył również podyplomowe studia menadżerskie na wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.

Zwinne i bezpieczne łańcuchy dostaw dzięki najnowszym technologiom IT

  • ŁUKASZ CHOLEWIŃSKI, Head of Infrastructure and Support Poland DB Schenker

W branży informatycznej blisko 20 lat. W DB Schenker od 11 lat odpowiada za infrastrukturę i usługi wsparcia dla biznesu i systemów do współpracy z klientami. Wdrożył system zarządzania zmianą w infrastrukturze IT zgodnie z metodologią Agile. Pasjonat nowych technologii informatycznych i ich użytecznej strony wspierającej rozwój ludzi i biznesu.

Back to basics - integracja procesów a Przemysł 4.0

  • DOMINIK TYLCZYŃSKI, Dyrektor Działu Consultingu IT w Inteco Business Solutions

Absolwent Francusko-Polskiej Wyższej Szkoły Nowych Technik Informacyjno-Telekomunikacyjnych i Politechniki Poznańskiej. Od 1995 r. zajmuje się wdrożeniami SAP w modułach gospodarki materiałowej (SAP MM) oraz gospodarki magazynowej (SAP WM), posiada liczne certyfikaty m. in. SAP Supply Chain Management – Procurement, SAP Supply Chain Management – Logistic Execution, a także SAP Exchange Infrastructure & Integration oraz SAP ABAP Development. Posiada bogate wieloletnie doświadczenie w obszarze integracji systemu SAP z systemami informatycznymi. Założyciel Polskiej Grupy Użytkowników SAP.

 

NA SKRÓTY - WSZYSTKIE SESJE TEMATYCZNE:

 

Sesja A1 - Logistyka dla handlu omnikanałowego

Sesja B1 - Nowy wymiar usług logistycznych w łańcuchach dostaw

Sesja C1 - IoT i inne przełomowe technologie w logistyce

 

Sesja A2 - Transport - trendy i wyzwania organizacyjne

Sesja B2 - Nowa rola magazynu w cyfrowych łańcuchach dostaw

Sesja C2 - Współpraca i integracja w łańcuchach dostaw

 

Sesja A3 - Transport – innowacje i rozwiązania technologiczne

Sesja B3 - Magazyn 4.0 – nowoczesne centra magazynowe

Sesja C3 - IT w zarządzaniu łańcuchem dostaw